Państwowa szkoła nauczy Cię angielskiego

0
70

MIT nr 6 – „Oglądanie filmów w języku angielskim z napisami po polsku nauczy cię angielskiego.”

Nauczyło Cię to angielskiego? Mnie nie i nie znam też nikogo, kto nauczył się w ten sposób angielskiego. Ci, którzy tak robią, nadal oglądają filmy w języku angielskim z napisami po polsku. Nic się nie nauczyli. O wiele lepszym rozwiązaniem, jest chociażby oglądanie filmów w języku angielskim z angielskimi napisami.

Niestety w tym przypadku musisz już nieco znać słownictwo, by nie zatrzymywać co chwilę filmu i nie zaglądać do słownika, by sprawdzić, co dane słowo znaczy. Tutaj możesz świetnie poćwiczyć wymowę i osłuchać się z językiem. Masz przed sobą tekst i jednocześnie aktor wypowiada dane słowo w języku angielskim. To jest zdecydowanie lepsza forma nauki niż czytanie polskich napisów seks poradnik.

MIT nr 7 – „Państwowa szkoła nauczy Cię angielskiego.”

Mnie nie nauczyła. Innych w 99% też nie. Miałem, jeszcze w czasach liceum, kolegów i koleżanki, którzy potrafili bardzo dobrze mówić po angielsku. Jednak ich rodzice opłacali im także zajęcia pozalekcyjne, w tym rozmowy z native speakerami. Poza tym wykazywali oni duże zainteresowanie językiem angielskim. Ja nie mogłem korzystać z drogich kursów, szukałem alternatyw.

MIT nr 8 – „Istnieją ludzie, którzy nie mogą się nigdy dobrze nauczyć języka angielskiego (i jakiegokolwiek języka obcego).”

Mit ten jest całkiem zabawny. Skoro nauczyłeś się języka polskiego i w nim mówisz, piszesz i czytasz, to dlaczego nie miałbyś się nauczyć języka angielskiego? Każdego języka można się nauczyć i każdy może to zrobić. Oczywiście jeżeli z jakiś względów zdrowotnych nie potrafisz mówić, to nie nauczysz się niestety żadnego języka (przynajmniej jeżeli chodzi o mówienie), ale większość osób jest w pełni zdrowa i szuka tylko wymówek, by nie uczyć się, bo boją się podjąć takiego wyzwania.