Ggo Olesnica pl

0
91

DOŚWIADCZAMY FIZYKI

W ramach współpracy nauczycielki fizyki pani Barbary Czech z pracownikami Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego zostały przeprowadzone warsztaty i zajęcia z fizyki.

Uczniowie klasy 3d , w ramach pracowni „Fizyka elektroniki” zostali wprowadzeni w świat czujników, poznali tajniki pomiarów wybranych wielkości fizycznych oraz nauczyli się stosować zdobytą wiedzę. W części praktycznej uczniowie wcielili się w rolę konstruktorów i budowali proste urządzenia w oparciu o poznane przetworniki oraz platformę programistyczną Arduino. Metodą małych kroków gimnazjaliści poznali budowę i składniki tej platformy, nauczyli się ją obsługiwać, podłączać elementy elektroniczne, a przede wszystkim programować. Platforma Arduino jest bardzo uniwersalnym narzędziem, które zdobyło uznanie nie tylko wśród konstruktorów amatorów, ale również wśród artystów. Pozwala ona na samodzielne tworzenie interaktywnych widowisk, projektowanie „inteligentnych” ubrań oraz „ożywianie” zabawek.

Uczniowie pozostałych klas uczestniczyli w zajęcich pt. „Fizyka wody”. Wykład w przystępny sposób wskazywał różne zagadnienia związane z wodą , jej właściwościami fizycznymi oraz znaczeniem dla człowieka i przyrody oraz był wzbogacony pokazami doświadczeń fizycznych.

słowa kluczowe: oleśnica biblioteka, utw oleśnica, aneta sadowska piastów, gimnazjum nr 2 oleśnica, e dziennik olesnica pl, dni europy oleśnica 2013, gim 1 oleśnica, wydarzenia oleśnica