Szkolenia groomerskie

0
92
Paper cut of children read a book under tree on old book

Szkolenia groomerskie

Praca jako groomer jest coraz bardziej znanym zawodem na świecie, a przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych czy krajach Europy Zachodniej. Niestety w Polsce nie jest to jeszcze zawód regulowany i właśnie przez to wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego czym zajmuje się groomer. W tym tekście znajdziesz odpowiedź na pytanie kim jest groomer i tego jakie szkolenia są oferowane związane z tą pracą.

Grommer z języka angielskiego po prostu oznacza pielęgnować, lecz właściwie co oni pielęgnują? Jest to w prostych słowach fryzjer zwierząt, który ma za zadanie nie tylko przycinać sierść, ale do jego pracy należy również przycinanie pazurków, kąpiel zwierzęcia, trymerowanie go w odpowiedni sposób oraz pielęgnacja sierści swojego klienta. Niektóre z salonów oferują również farbowanie zwierząt, a nawet zajmują się sprzedażą psich perfum.

Drugą kwestią jest kwestia tego, kto może wykonywać ten zawód? Skoro nie jest to zawód regulowany, to na jakiej zasadzie można prowadzić zwierzęce psa? Aby otworzyć taki salon należy mieć ukończone specjalistyczne szkolenia groomerskie, oferowane przez osoby wykształcone w tym kierunku. Na takich szkoleniach można nauczyć się jak we właściwy sposób zajmować się zwierzętami, zależnie od rasy i w jaki sposób dokonać strzyżenia czy całego spa wobec konkretnego klienta. Ważne są również dodatkowe kursy dokonane przez zwierzęcego fryzjera, a dopiero na samym końcu lecz nie można tego nazwać najmniej ważną kwestią jest zgoda odpowiedniego urzędu.