Psie przedszkole Warszawa

0
87

Doświadczeni instruktorzy pomogą ułożyć szczeniaka, by wyrósł na grzecznego psa

Doświadczeni miłośnicy psów doskonale wiedzą, że są rzeczy, których ich czworonożny przyjaciel powinien nauczyć się jako szczeniak, bo później, już w wieku dorosłym, ciężko będzie mu je wpoić. Dlatego też, jeżeli ktoś decyduje się na nabycie (drogą adopcji lub kupna) szczeniaka (rasowego lub nie), to dobrym pomysłem będzie wysłanie go do tzw. psiego przedszkola.

Jednym z bardziej znanych miejsc tego typu, przynajmniej w woj. mazowieckim, jest psie przedszkole Warszawa. Zajęcia odbywają się zarówno w dobrze wyposażonych we wszelkie pomoce oraz psie zabawki salach, jak i w plenerze, co także jest istotne. Istotne jest również to, że tak naprawdę jest to kurs również dla właściciela. By pies był grzeczny i dobrze ułożony, także właściciel musi mieć do niego odpowiednie podejście.

Szczeniak jest na takim kursie socjalizowany zarówno z innymi szczeniakami, z dorosłymi psami, jak i np. z kotami. Sprawia to, że później nie będzie już przejawiał wobec tych zwierząt agresji. Mały piesek uczy się także chodzenia na luźnej smyczy bez napinania jej. Tylko wtedy spacery będą przyjemnością. Oprócz tego wpajane jest mu np. bezzwłoczne przybieganie do właściciela na komendę oraz to, że absolutnie nie wolno mu zjadać niczego z ulicy (psy mają do tego tendencję).