Pireneje – świetne miejsce do noclegu pod gołym niebem

0
70

Pireneje – świetne miejsce do noclegu pod gołym niebem

Gdy byliśmy młodzi, rzadko kiedy na wakacjach zatrzymywaliśmy się w hotelach czy chociażby pensjonatach. Woleliśmy spać bezpośrednio pod gołym niebem – mogąc wieczorami podziwiać niebo pełne gwiazd i otaczać się dziką przyrodą. To wszystko oferują nam Pireneje. Jeśli chcielibyśmy powrócić do czasów swojej młodości, wybierzmy się do tych gór i zatrzymajmy się na jednym z pól namiotowych.

Oczywiście chcąc nocować w taki sposób, koniecznie musimy trzymać się kilku ustalonych zasad. Po pierwsze – obozowiska zawsze zakładajmy przed nadejściem zmroku, czyli np. w okolicach godziny 18. Składajmy je tuż po świcie i najlepiej przenośmy się w inne miejsce, mogąc tym sposobem pokonać kolejne metry drogi. Uważajmy tylko na to, aby przez przypadek nie rozbić się na terenie prywatnym. Oczywiście zawsze możemy spytać jego właściciela o zgodę na przenocowanie, jednak istnieje niskie prawdopodobieństwo, iż uda nam się ją uzyskać.

Nocleg pod gołym niebem sam w sobie może być niewątpliwą atrakcją. Pozwólmy sobie na nią, jeśli tylko wybieramy się w Pireneje.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje