Występuje na terenie całego kraju, ale szczególnie licznie w województwach południowych. Opis. Jest to pluskwiak z rodziny miodówkowatych, długości 3?4 mm, szarozielony ze skrzydłami przezroczystymi, ułożonymi dachówkowato. Larwy są spłaszczone z zaokrąglonym odwłokiem, początkowo jasnozielone, a w starszych stadiach szarozielone, podobne do dorosłych owadów. Biologia. Zimują jaja na gałęziach. Larwy wylęgają się w okresie pękania pąków i żerują w ich wnętrzu, wysysając soki z listków i kwiatów itp. Zawiązki owocowe są niedorozwinięte, zniekształcone, często opadają, na liściach powstają chlorotyczne plamy. Na słodkich wydzielinach miodówki rozwijają się grzyby sadzaki. Szkodliwość. W latach jej masowego pojawu drzewa mogą nie wydać plonu i zawiązać znacznie mniej pąków kwiatowych na rok następny. Za próg zagrożenia podczas lustracji zimowej przyjmuje się 200 jaj miodówki na 2 mb pędów jabłoni. Zwalczanie. Opryskiwanie w fazie zielonego pąka preparatami fosfoorganicznymi o działaniu wgłębnym. Dobre wyniki daje także, zwłaszcza w małych sadach, opryskiwanie zimowe Karboliną DNK lub Krezotolem.
Zobacz inne wpisy:
Nowości:
Porady Prawne w Krakowie: Kluczowe Wskazówki i Informacje
Kraków, miasto o bogatej historii i kulturze, przyciąga nie tylko turystów, ale również mieszkańców poszukujących usług prawnych. W dzisiejszym świecie, gdzie zawiłości prawne stają...
Naprawa piecyków gazowych
Naprawa piecyków gazowych może być trudna, ale nie niemożliwa. Warto pamiętać, że nawet najmniejsze poprawki mogą sprawić, że Twój piecyk będzie działał sprawniej i bezpieczniej. Nigdy nie bój się sięgać po pomoc specjalistów, którzy pomogą Ci w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w Twoim domu.
nauka języka polskiego dla cudzoziemców wrocław
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.