Jak być szczęśliwym? 20 porad

0
89

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co to znaczy być szczęśliwym człowiekiem? Czy myślałeś o tym jak poprawić swoje relacje w związku lub po prostu czuć się dobrze ze samym sobą? Podejrzewam, że wiele osób się nad tym zastanawiało i ciągle zastanawia. Być może czytałeś już jakieś blogi lub książki dotyczące rozwoju osobistego. Autor każdej z nich podaje różne sekrety, tajemnice szczęśliwego życia. Część rad to niestety ogólne banały, które często są tylko pustymi sloganami, powtarzanymi przez różnych guru rozwoju osobistego.

Jednak wśród nich można znaleźć także prawdziwe perełki. Ja także zainteresowałem się tym tematem. Przeczytałem wiele artykułów i książek, które starają się znaleźć odpowiedź na pytanie jak osiągnąć szczęście, jak zostać szczęśliwym. Przejrzałem je, przemyślałem i postanowiłem zebrać i sparafrazować najważniejsze cytaty, zdania, wypowiedzi i umieścić je w tym wpisie.

Oto lista 20 porad jak być szczęśliwym najlepsze opowiadania erotyczne.

1. Patrz na swoje życie obiektywnie, unikniesz wielu rozczarowań i negatywnych emocji.

2. Nie wymagaj zbyt wiele od innych, bo każdy jest człowiekiem i może popełniać błędy, a Ty nie powinieneś z tego powodu mieć „doła”.

3. Miej cel w życiu! Dąż do jego realizacji. Odnajdź swoją misję i podporządkuj swoje działanie właśnie jej.

4. Bądź niezależny! Poczujesz wtedy prawdziwą wolność i wewnętrzną autonomię. Naucz się bycia samemu – pomoże Ci to się odnaleźć w chwilach słabości.

5. Bezwzględnie walcz z nałogami! One jak nikt ograniczają Twoją wolność i swobodę działania. Wiążą się Cię w danym stanie. Uwolnij się od nich!

6. Uprawiaj sport! Jakikolwiek! Nawet zwykły spacer po lesie to pewnego rodzaju aktywność fizyczna. Takie ćwiczenia nie tylko poprawią Twoje zdrowie, ale dostarczą Ci wielu pozytywnych emocji, szczególnie gdy będziesz ćwiczył z drugą, bliska Ci osobą.

7. Zaakceptuj siebie i otoczenie w jakim żyjesz! Po co tracić czas i zdrowie nad użalaniem się jaki to ja jestem beznadziejny i jaki ten świat jest tragiczny. Głowa do góry! Nie jest źle – zacznij myśleć o rozwiązaniach!

8. Skoncentruj się na zadaniach, które musisz zrealizować! Nie odkładaj ich na później, bo zostaną w Twojej głowie i skutecznie będą o sobie przypominać. Jeżeli masz coś do zrobienia, zrób to dzisiaj. Nie będziesz miał wyrzutów sumienia, że znowu nie podjąłeś odpowiedniego działania.

9. Szczęścia szukaj w sobie, a nie w innych! Sam kreuj swój byt. Zostań architektem własnego życia. Bądź „doer’em” (ang. człowiek czynu) a nie „viewer’em” (ang. osoba oglądająca).

10. Pieniądze szczęścia nie dają. Prawda stara jak świat i jak najbardziej aktualna. To ile pieniędzy masz w portfelu nie świadczy o tym, ile masz tam szczęścia. Zazwyczaj jest tak, że to ludzie z bogatych krajów są najmniej szczęśliwi, a z biednych cieszą się tym co mają. Nic w nadmiarze nie jest dobre. Także góry pieniędzy.

11. Dbaj o relacje z najbliższymi – rodziną, przyjaciółmi oraz znajomymi. To bardzo ważne! Te osoby zawsze Ci pomogą na miarę swoich możliwości i umiejętności, ale musisz z nimi utrzymywać kontakt. Nie możesz dopuścić do tego, by powstała miedzy wami przepaść, której nie będzie można przeskoczyć. Wówczas będziecie dla siebie jak nieznajomi.

12. Dotrzymuj obietnic! Zachowasz czyste sumienie i spokój ducha. Każdy lubi i szanuje osoby słowne. Bądź też taką osobą! Inni zaczną Cię podziwiać.

13. Ta i inne liczby nie są pechowe. Nie wierz stereotypom i przesądom.

14. Nie żyj w samotności! Każdy czasem musi pobyć sam, poukładać sobie pewne sprawy, ale na dłuższą metę byłoby to nie do zniesienia. Spotykaj się ze znajomymi, z rodziną. Pielęgnuj swoją miłość lub poszukaj swojej drugiej połówki. Tak niewiele trzeba, by odmienić swoje życie.

15. Rozwijaj swoje talenty, zainteresowania pasje! Prowadź ciekawe życie pełne przygód. Dostarczaj sobie i innym wielu pozytywnych emocji z tego płynących. Doświadczaj, badaj, podróżuj w intrygujące miejsca! Zabierz ze sobą swoich bliskich.

16. Bądź wyrozumiały dla siebie, rodziny, znajomych! Nie trać czasu na kłótnie, które do niczego nie prowadzą. Szukaj wspólnych i ugodowych rozwiązań. Życie jest krótką wycieczką i szkoda byłoby ją spędzić na rozprawach sądowych czy na życiu w stresie i poczuciu niezgody.

17. Nigdy się nie poddawaj! Nigdy się nie wycofuj! Uparcie, na przekór wszystkim, dąż do spełnienia własnych marzeń i planów. Potem może być za późno.

18. Nie odkładaj bycia szczęśliwym na później! Będziesz na emeryturze i zaczniesz żałować, że pewnych rzeczy nie udało się zrobić wcześniej, a teraz już nie możesz odwrócić biegu zdarzeń i cofnąć czasu. Bądź szczęśliwy tu i teraz, a nie za 5-10 lat.

19. Bierz odpowiedzialność za własne życie! Jesteś już dorosły lub stoisz na progu dorosłości. Tutaj nie ma pobłażania. Musisz być pewny siebie i odważnie podejmować decyzje. Oglądanie się na innych Ci nie pomoże. Nie przybliży Cię w żaden sposób do wewnętrznego poczucia szczęśliwości.

20. Przestań odwlekać i podejmij w końcu działanie! Jakie to ograniczające – nie robisz nic, bo nie chcesz wykonać tego pierwszego kroku. Nie jesteś szczęśliwy, bo nic nie zacząłeś robić w tym kierunku. Czas to zmienić!

A teraz odpowiedz na poniższe pytania:
• Czy jestem szczęśliwy?
• Co robię, by być szczęśliwym?
• Czy stosuję się do powyższych rad?
• Czy dodałbyś do tej listy – swoje przemyślenia lub interesujące uwagi? Napisz to w komentarzu!